CELKEM: 204609

10. 12. 2019

oblacnosde

Bude polojasno až oblačno, místy přeháňky, od 400m srážky sněhové. Denní teploty 2 až 6°C. Noční teploty -2 až -6°C.

Nejlepší školní film natočili v Děčíně

Tým ze Základní školy Máchovka Děčín natočil krátké video na téma kyberšikany.  A porota ho ocenila jako nejpovedenější .

Školáci ze čtrnácti základních škol Ústeckého kraje měli za úkol natočit tříminutový film, který by sloužil jako učební pomůcka i pro ostatní školy. Téma bylo libovolné, školáci při zpracování měli zúročit znalosti získané při práci v projektu  Naše virtuální škola. Ten je zaměřen na podporu mediální výuky a v jeho rámci se z žáků stali mladí reportéři, kameramani nebo fotografové.

„Videa, která se nám ze škol sešla, byla velmi povedená. Vybrat to nejlepší bylo těžké. Hodnotil se nápad, technické zpracování, přesah do výuky a mezi vrstevníky,“ přibližuje za realizační tým projektu a porotu Pavel Fekete.

Školní týmy zpracovaly témata z přírodopisu, fyziky, sportu, ale i třeba bezpečný sex nebo právě kyberšikanu.

„Na naší škole si každá skupina zpracovala své video a nakonec jsme společně vybrali a přihlásili to nejpovedenější.  Když jsem viděl, co vytvořily dívky z 9. A, opravdu mne to příjemně překvapilo. Video je úžasně srozumitelné, mají pěkné záběry i střih. Radost mám o to větší, že má jediná zásluha na výsledku je ta, že jsem týmu dal prostor zpracovat téma  výhradně podle sebe,“ říká učitel Radek Špáta z děčínské Máchovky, pod jehož pedagogickým dohledem žáci pracovali.  Druhé místo patřilo 7. ZŠ Most a třetí skončil tým z 8. ZŠ Most.

Projekt virtuální škola vznikl za podpory Evropského sociálního fondu, rozpočtu České republiky a Ústeckého kraje. Funguje na 14 základních školách v Ústeckém kraji a je do něho zapojeno více než 200 dětí. Ty dostaly k dispozici kamery, mikrofony, foťáky a především metodické vedení, jak pracovat v mediální výuce. Práce žáků jsou zveřejňovány na jejich speciálních internetových stránkách www.nasevirtualniskola.cz. Některé z nich se už objevily také v regionálním televizním vysílání.

vítězné video je ke shlédnutí zde: skolni-televize-2/

17. 12. 2013 Zobrazit méně