14. 12. 2017

zatazenosde

Bude oblačno až zataženo, přechodně až polojasno, místy přeháňky nebo déšť, četnější na severu, od 800m srážky sněhové. Denní teploty 3 až 7°C. Noční teploty 4 až 0°C.

Projekt NAŠE VIRTUÁLNÍ ŠKOLA

Projekt :                    NAŠE VIRTUÁLNÍ ŠKOLA
Reg.č.projektu:          CZ 1.07/1.1.34/02.0030
Realizátor projektu:     Blažek & Blažek, s.r.o.
Partner projektu :       ZŠ a MŠ Děčín IV, Máchovo náměstí
Datum zahájení :        1.9.2012
Datum ukončení :       31.12.2013

Projekt oficiálně odstartoval na začátku září a potrvá následujících 16 měsíců. Žáci      z 2. stupňů základních škol v něm budou zcela novým způsobem prohlubovat znalosti  v oblasti ICT a to s využitím netradičních multimediálních technologií.

Princip je jednoduchý. Školní týmy budou v rámci mediální výchovy pracovat s multimediální technikou a obsahově plnit připravované speciální internetové stránky.

Žáci budou pracovat s digitální kamerou, mikrofony, diktafony a fotoaparáty. Budou vytvářet vlastní příspěvky a to ze všech oblastí médií – televizní a rozhlasové reportáže, fotoreportáže, články. Jejich témata budou přímo navazovat na učební osnovy, a tak se školáci formou hry budou také vzdělávat.

Vznikne nový vzdělávací program, který podpoří samostatnou a tvořivou práci školáků a to v rámci mediální výchovy.

Partnerskou školou projektu je ZŠ Máchovka Děčín. Kromě této školy je do projektu  zapojeno dalších 13 základních škol z Ústeckého krajel. Všechny školy spolu budou navzájem spolupracovat a to pod dohledem speciální redakční rady. Ta vznikla           ze zástupců pedagogů z jednotlivých základních škol.

Hlavní cíle projektu

• Atraktivní a nový způsob vzdělávání žáků

• Práce s multimediální technikou

• Prohloubení a sjednocení obsahu mediální výchovy