HRY BEZ HRANIC

Dne 9. 6. 2013 k nám do liběšické školy přijely celkem tři další školy – ZŠ Aloise Klára Úštěk, ZŠ a MŠ Ploskovice a ZŠ Verneřice, aby se mohla uskutečnit dlouho plánovaná soutěž Hry bez hranic. Celou tuto soutěž si vymysleli naši učitelé, napsali si o grant u Ústeckého kraje a ten také úspěšně dostali. Jednalo se celkem o 30 tis. korun, plus 15 tis. do projektu dala škola samotná.

Zahájení proběhlo ráno v 8.00h na hřišti vedle školy, počasí bylo slunečné a teplé. Každá škola byla rozdělena na dvě družstva, která tvořili žáci z prvního stupně a žáci z druhého stupně. Osm žákyní ze 7. – 9. třídy dělaly tzv. vlajkonošky, které měly svá družstva provádět po stanovištích se soutěžemi, kde stáli učitelé. Každá vlajkonoška vlastnila svou vlajku a byla dobově oblečená. Soutěže byly různé, např. skok do písku v holínkách, hod oštěpem, chůze na chůdách, chůze po balančním laně, florbal nebo intercross, který byl pro všechny novinkou, ale nikomu nedělalo problém se ho naučit.

Organizačně náročný den byl zakončený ve 13.15h vyhlašováním výsledků na stejném místě, kde proběhlo zahajování. Na prvním místě se umístila naše škola, druhé místo obsadili žáci z verneřické školy, třetí místo patřilo ZŠ Aloise Klára Úštěk a nakonec na posledním čtvrtém místě byla ZŠ a MŠ Ploskovice, avšak dá se říct, že všichni vyhráli, protože nikdo od nás neodjel s prázdnou. Z grantu bylo pořízeno nejen sportovní náčiní, ale také pestrá odměna. A protože se nám celkově celý den vydařil, plánujeme akci znovu uskutečnit i tento školní rok a zkusíme na ní opět dostat grant.

Míša Fischerová, 9.třída

tým Naší virtuální školy