DEN ČARODĚJNIC

Dne 30. dubna 2013 se naše Základní škola a Mateřská škola v Liběšicích rozhodla, udělat si každoroční příjemný den ve stylu „čarodějnic“. Děti od první do deváté třídy, ale také paní učitelky, měly za úkol připravit si čarodějnický kostým…

Všechen ten rej začal už v osm hodin ráno. První dvě vyučovací hodiny se děti oblékaly do kostýmů a každá třída si vyráběla svou čarodějnici z věcí, které si děti přinesly. Po desáté hodině se dívky ze starších tříd vydaly maskovat děti na první stupeň a kluci pomáhali připravit soutěže.

Po jedenácté hodině začalo oficiální zahájení, které se konalo v tělocvičně z důvodů nepodařeného počasí. Po ukončení zahájení se každá třída i s paní učitelkou třídní vydala za dříve zmíněnými soutěžemi, které si pro nás připravila devátá třída. Stanovišť bylo celkem devět a soutěže byly pestré, například závod ve dvou se svázanýma nohama, poznávání koření podle čichu, slalom na starodávném kole nebo morseovka a další různé soutěže. Po absolvování všech soutěží jsme se všichni sešli v tělocvičně, kde se vyhlašovala ta nejlepší ježibaba z každé třídy. Z vítězů se vybral jeden nejlepší kostým pro první stupeň a jeden nejlepší kostým pro druhý stupeň. Avšak zvolil se i jeden vítězný kostým pro celou školu. Všichni vítězové byli samozřejmě odměněni.

Ceny se předaly, počasí se zlepšilo a čarodějnice, které děti vyrobily, se tradičně odnesly před obecní úřad v Liběšicích, odkud budou později večer přeneseny na hřiště a následovně spáleny. Avšak výjimku si letos udělala devátá třída, která si svou čarodějnici odnesla na předem připravenou hranici na ohništi za naší školkou. Devítka si tak slavnostně spálila svou úplně poslední čarodějnici na této škole. Po jejím dohoření jsme se vydali zpátky do tříd, kde jsme se odlíčili a zpět převlékli do normálního oblečení, abychom vypadali zase jako lidé. Celý den jsme ukončili výborným obědem od paní kuchařek.

Míša Fischerová, 8.třída

tým Naší virtuální školy