SRDOV - PREPARACE

V červnu 2013 jsme se v rámci Naší virtuální školy vydali do asi pět kilometrů vzdáleného Srdova. Důvod je prostý. Právě v Srdově provozuje pan Fišer zoologickou zahradu, do které patří jak živá, tak vycpaná zvířata. Není tajemstvím, že nám také rekonstruuje sbírku školních vycpanin.

Do ZOO jsme přijeli okolo druhé hodiny odpoledne a prohlídka mohla začít. Nejprve jsme se dostali k vycpaným zvířatům, která nám byla postupně ukázána. Mohli jsme tam vidět vše od ptáků, jelenů, jezevců, kamzíků, mývalů, králíků až po ryby a různé brouky. K tomu všemu nám také pan Fišer poskytl rozhovor o preparaci.

Pak nadešla prohlídka živých zvířat, která byla, alespoň z mého hlediska, příjemnější. Zvířat tam bylo mnoho, patřila mezi ně i jedna laň, která se od nás nechala krmit. Dalším takovým „zlatem“ byla i kuna , která se s námi mazlila. Celý výlet se nám moc líbil.

Míša Fišerová

tým Naší virtuální školy