V úterý 21. 10. 14 se zájemci z řad žáků osmých a devátých tříd vypravili do Armádního muzea v Praze.  Před otevřením muzea navštívili Národní památník na Vítkově se sochou Jana Žižky, největší jezdeckou sochou našeho státu a třetí největší bronzovou sochou na světě.

V muzeu je aktuálně instalována výstava „V zákopech první světové války“, kde je na osudech deseti českých vojáků ilustrována krutost první světové války. Vyplňovali jsme zde také pracovní list, který si pro nás připravily paní učitelky.

V muzeu jsme také shlédli stálé výstavy věnované armádě za „první republiky“ a období druhé světové války s množstvím ukázek uniforem, výstroje i výzbroje nejen tehdejší československé armády.

žáci 8.A

8. 11. 2014 Zobrazit méně