50 let školy (celoškolní projekt)

Dne 8. 9. se na naší škole konal projekt „Naše škola slaví“. Jak už z nadpisu vyplývá, naše škola slaví 50 let od svého otevření. Projekt se konal na čtyřech stanovištích. Po stanovištích chodily skupiny po 2-3 třídách. Celkově se třídy školy rozdělily do 10 skupin. Mezi stanoviště patřily např. „Tak jde čas, nebo „Znáš svou školu?“. Na prvně jmenovaném stanovišti jsme si mohli připomenout „nedávnou“ historii naší školy v několika málo prezentacích, které připravili žáci z 9. A. Nechyběl ani rozhovor s některými učiteli – bývalými žáky, např. s paní učitelkou Krobovou nebo dlouholetou pamětnicí paní učitelkou Radimskou. Celá akce byla zdokumentována chlapci z 9. A.

Akce samozřejmě neproběhla bez technických komplikací, ale vše bylo včas vyřešeno a nakonec bez větších zádrhelů proběhlo. Tým 9. A vyhecoval publikum a pokusil se odvést pozornost od technických problémů. Za vyzdvihnutí stojí výkon Ondry Dobrovolného a Kuby Doubka coby moderátorů. Na stanovišti „Znáš svou školu“ prokazovaly děti, jestli jsou všímavé a dobře si školu prohlédly. Na dalším stanovišti se předvedla fyzička současných žáků. Poslední místo se týkalo estetického ztvárnění školy – žáci rozdělení do skupin kreslili buď portrét jednoho ze spolužáků, nebo navrhovali škole nový barevný kabátek. Tato oslava narozenin školy plná nostalgie, ale také dobré nálady se velmi vydařila.

16. 9. 2015 Zobrazit méně