22. 10. 2020

poloj

Bude skoro jasno až polojasno. Ráno a dopoledne místy mlhy nebo zataženo nízkou oblačností. Denní teploty 14 až 18°C. Noční teploty 8 až 4°C.

Masarykova základní škola a Mateřská škola Krupka - Finanční gramotnost v praxi

Masarykova základní škola a Mateřská škola Krupka - Finanční gramotnost v praxiV pátek 17. května si žáci 9. třídy mohli ověřit své teoretické znalosti z finanční matematiky v praxi.

28. 5. 2013 Zobrazit více

Masarykova základní škola a Mateřská škola Krupka - Exkurze v Elektrárně Ledvice

Masarykova základní škola a Mateřská škola Krupka  - Exkurze v Elektrárně LedviceDne 16. května žáci 8. ročníku naší školy zavítali na exkurzi do Elektrárny Ledvice.

28. 5. 2013 Zobrazit více

ZŠ Vojnovičova - Noční zasedání žákovského parlamentu

Páteční noc 17. května prožily děti z žákovského parlamentu ve škole.

22. 5. 2013 Zobrazit více

ZŠ Vojnovičova - spolupráce s PPP

Třída 6. B se zapojila do projektu "Jak se nestát zavislákem" v ústecké PPP

22. 5. 2013 Zobrazit více

ZŠ Měcholupy - Ekopolis (článek 2)

ZŠ Měcholupy - Ekopolis (článek 2)ekologická hra - turnaj dvou tříd

16. 5. 2013 Zobrazit více

Školní akademie MZŠ Krupka

Školní akademie  MZŠ KrupkaŠkolní akademie 2013

15. 5. 2013 Zobrazit více

Den Země 2013 - ZŠ a MŠ Liběšice

Den Země 2013 - ZŠ a MŠ LiběšiceZŠ a MŠ Liběšice - 2.úkol/3.téma - článek o významném dnu

29. 4. 2013 Zobrazit více

Naše škola v historii - Základní škola Antonína Sochora

Naše škola v historii - Základní škola Antonína SochoraV našem článku jsme se změřili hlavně na historii naší školy.

Naše škola byla vystavěna na pozemku zahrady duchcovského podnikatele Marra v sousedství městského pivovaru. Novostavba byla předána k užívání na základě výnosu Zemské školní rady 17. září 1914 pro potřeby k. k. Staats-Real-Gymnasia v Duchcově.
Ve školním roce 1920/1921 byla do 2. patra budovy - podle kroniky německé školy dívčí – umístěna česká obecná škola dívčí. Pro zajímavost – od škol. roku 1923/1924 vařily učitelky polévky pro chudé se Spolkem paní a dívek 4x týdně.
Česká obecná škola byla v budově německého gymnázia do října 1938. Po okupaci českého pohraničí byla kronika této školy ukryta na Kolínsku a po válce vrácena zpět.
Během 2. světové války byla v budově zřízena německá měšťanská škola.
Po osvobození v roce 1945 byla do budovy umístěna 2. měšťanská škola v Duchcově.
Kolem roku 1950 patřila budova školy hornickému učilišti. Učňové byli dováženi ze Šenbachu u Litvínova.
Od roku 1976 do roku 1989 měla škola družbu se základní školou ve Freiberku v bývalé NDR. Tato německá škola přijela několikrát na družební návštěvu.
13. května 1985 byl škole slavnostně propůjčen titul - Základní škola Antonína Sochora.
V novodobé historii získala škola v červnu 2005 titul „Ekoškola“, který úspěšně již několikrát obhájila. V prosinci 2007 obdržela titul „Zdravá škola“. Zdravá škola se stala školním vzdělávacím programem, podle kterého se v současné době na škole vyučuje.
Dne 17.9.2009 proběhlo slavnostní otevření našeho víceúčelového hřiště.
Budova dílen byla postavena v letech 1961 – 1963. V současné době nejsou dílny součástí školy. Majitelem je soukromá truhlářská dílna.
Nejvýznamnější místností v budově je aula. Aula tvoří reprezentativní část interiéru školy a původně měla sloužit jako ústavní kaple. Slavnostní vysvěcení oltáře a celé auly proběhlo 15. listopadu 1915.  Bernard Marr, jehož rozlehlá zahrada se nacházela v těsné blízkosti gymnázia, škole daroval moderně provedený oltář, který byl umístěn v sakrálně koncipovaném závěru auly. Dnes jsou na tomto místě vystaveny předměty připomínající život a hrdinství generálmajora Antonína Sochora, čestného občana města Duchcova.
Odborný učitel J. Kovařík založil na škole hudební kroužek, který se v dalších letech rozrostl na mnohačlenný žákovský soubor. Soubor zpíval na dětských akademiích a horníkům téměř na všech zdejších dolech. Postupně získal pěvecký sbor pod vedením dirigenta J. Kovaříka velké popularity nejen v duchcovském okrese, ale i v širokém okolí. Zúčastňoval se také celostátních akcí a soutěží.

10. 4. 2013 Zobrazit méně