CELKEM: 209195

26. 1. 2020

zata

Bude převážně zataženo nízkou oblačností nebo mlhavo, na horách a ojediněle i v nižších polohách až skoro jasno. Denní teploty -1 až 3°C. Noční teploty 0 až -4°C.

Masarykova základní škola a Mateřská škola Krupka - Finanční gramotnost v praxi

Masarykova základní škola a Mateřská škola Krupka - Finanční gramotnost v praxiV pátek 17. května si žáci 9. třídy mohli ověřit své teoretické znalosti z finanční matematiky v praxi.

28. 5. 2013 Zobrazit více

Masarykova základní škola a Mateřská škola Krupka - Exkurze v Elektrárně Ledvice

Masarykova základní škola a Mateřská škola Krupka  - Exkurze v Elektrárně LedviceDne 16. května žáci 8. ročníku naší školy zavítali na exkurzi do Elektrárny Ledvice.

28. 5. 2013 Zobrazit více

ZŠ Vojnovičova - Noční zasedání žákovského parlamentu

Páteční noc 17. května prožily děti z žákovského parlamentu ve škole.

22. 5. 2013 Zobrazit více

ZŠ Vojnovičova - spolupráce s PPP

Třída 6. B se zapojila do projektu "Jak se nestát zavislákem" v ústecké PPP

22. 5. 2013 Zobrazit více

ZŠ Měcholupy - Ekopolis (článek 2)

ZŠ Měcholupy - Ekopolis (článek 2)ekologická hra - turnaj dvou tříd

16. 5. 2013 Zobrazit více

Školní akademie MZŠ Krupka

Školní akademie  MZŠ KrupkaŠkolní akademie 2013

15. 5. 2013 Zobrazit více

Den Země 2013 - ZŠ a MŠ Liběšice

Den Země 2013 - ZŠ a MŠ LiběšiceZŠ a MŠ Liběšice - 2.úkol/3.téma - článek o významném dnu

Dne 19. 4. 2013, pár dní před Dnem Země, se žáci od první do čtvrté třídy Základní školy a Mateřské školy v Liběšicích zúčastnili úklidu v okolí naší školy. Po úklidu si pro děti paní učitelky připravily různé soutěže zaměřené na přírodovědu a ekologickou výchovu. Soutěže byly samozřejmě oceněny.

Pro žáky od páté do deváté třídy byl připraven jiný plán... Žáci se vypravili na zříceninu hradu Litýš, který dříve sloužil jako opěrný bod v průběhu Husitských válek.

Zahájení krásného slunečného dne začalo před naší školou, kde jsme se v osm hodin všichni sešli. Seřadili jsme se po třídách a mohli vyrazit. Cestou jsme prošli malé vesničky, jako jsou například Dolní Chobolice, Horní Chobolice a Mladé. Poté jsme na hrad pokračovali polní cestou.

Na hrad jsme dorazili v devět hodin a deset minut, což znamená, že cesta, kterou jsme ušli, trvala jen hodinu a deset minut oproti původnímu plánu - hodinu a půl. Po příchodu do lesa jsme si odložili batohy a šli si prohlédnout zříceninu. Když už jsme si to nahoře na kopci prohlédli, pustili jsme se do práce. Předem ořezané větve se tahaly z kopce dolů. Pracovali jak paní učitelky a pan ředitel, tak i my, žáci. Po hodině uklízení a hromadě větví pod kopcem jsme se pustili do zábavnějšího úkolu.

V lese okolo Litýše byla připravena bojovka, kterou si pro nás nachystaly p. učitelka Militká a p. vychovatelka Sedláková. Každá třída i s paní učitelkou třídní měla svůj rod např. Šternberkové, Berkové z Dubé, pánové z Kravař apod. Vydali jsme se na cestu po červených praporkách. Okolo každého druhého praporku byl v okolí několika metrů rozmístěn úkol pro všechny rody. V každém úkolu se skrývaly dvě otázky, jedna šifrovaná a jedna normální. Za každou správně uhodnutou otázku žáci získali od své třídní učitelky jeden kousek skládačky znaku určitého rodu a polohu sídla rodu. Když se splnily všechny úkoly, pokračovalo se do cíle, kde se nasbírané kousky skládačky slepily a pokračovalo se ještě dál. Skládačky se odevzdaly a šlo se k hlavnímu cíli, kde se hledala korouhev určitého rodu pomocí naměřeného azimutu na buzole. Když jste korouhev našli, vyhráli jste poklad plný sladkostí. Vítězným rodem se tak stali pánové ze Šternberka, pod kterým se ukrývala osmá třída. Ostatní rody ovšem také něco dostaly.

Po konci bojovky jsme všichni sešli dolů z kopce ke svým batohům, kde už předem stály paní kuchařky s plným kastrolem guláše. Ve čtvrt na jednu jsme zahájili cestu zpátky do naší školy v Liběšicích a ve čtvrt na dvě už jsme tam byli. A tak krásně prožitý den byl zakončen odměnou pro každého, kdo tento den absolvoval. Odměnou byla láhev dětského šampaňského pro každého.

Míša Fischerová, 8.třída
tým Naší virtuální školy

29. 4. 2013 Zobrazit méně

Naše škola v historii - Základní škola Antonína Sochora

Naše škola v historii - Základní škola Antonína SochoraV našem článku jsme se změřili hlavně na historii naší školy.

10. 4. 2013 Zobrazit více