23. 9. 2020

bo

Bude polojasno až oblačno, od JZ místy přeháňky nebo bouřky. Denní teploty 21 až 25°C. Noční teploty 13 až 9°C.

Z historie školy Vojnovičova

Z historie školy VojnovičovaPátrali jsme po historii naší školní budovy.

3. 4. 2013 Zobrazit více

Naše škola - patnáctá v Mostě

Naše škola - patnáctá v MostěVe volitelném předmětu Mediální výchova vydáváme již třináctým rokem školní časopis. Za rok vyjde 10 čísel.

22. 2. 2013 Zobrazit více

MÁCHOVKA JE PILOTNÍ ŠKOLOU PROJEKTU NAŠE VIRTUÁLNÍ ŠKOLA

MÁCHOVKA JE PILOTNÍ ŠKOLOU PROJEKTU NAŠE VIRTUÁLNÍ ŠKOLAStali jsme se pilotní školou projektu "Naše virtuální škola". Projekt oficiálně odstartoval na začátku září a potrvá následujících 16 měsíců. Žáci v něm budou zcela novým způsobem prohlubovat znalosti v oblasti ICT a to s využitím netradičních multimediálních technologií.

Princip je jednoduchý. Školní týmy budou v rámci mediální výchovy pracovat s multimediální technikou a obsahově plnit připravované speciální internetové stránky.

Žáci budou pracovat s digitální kamerou, mikrofony, diktafony a fotoaparáty. Budou vytvářet vlastní příspěvky a to ze všech oblastí médií – televizní a rozhlasové reportáže, fotoreportáže, články. Jejich témata budou přímo navazovat na učební osnovy, a tak se školáci formou hry budou také vzdělávat.

Vznikne nový vzdělávací program, který podpoří samostatnou a tvořivou práci školáků a to v rámci mediální výchovy.

Kromě naší školy je do projektu nyní zapojeno celkem 7 základních škol z Ústeckého kraje a brzy to bude dalších sedm škol. Všechny školy spolu budou navzájem spolupracovat a to pod dohledem speciální redakční rady. Ta vznikne ze zástupců pedagogů z jednotlivých základních škol. O výstupech našich školáků budete brzy informováni.

8. 1. 2013 Zobrazit méně